Ana sayfa SGK Kısmi süreli çalışan emekli için eksik gün bildirimi yapılmalı mıdır?

    Kısmi süreli çalışan emekli için eksik gün bildirimi yapılmalı mıdır?

    163
    0

    Ayda 5 gün çalışan kısmi süreli emekli çalışan var bu Sgk’lı 2022 yılında bazı aylar 4 bazı 3 bazen 2 gün çalışıyor burada ayrıca eksik gün bildirmemiz gerekiyor mu? gerekiyorsa bildirilmeyen aylar için ne yapılması gerekli?

    4857 sayılı İş Kanunu’nun 9. maddesinde iş sözleşmelerinin kısmi süreli ya da tam süreli olabileceği belirtiliyor Bu kişi için puantaj düzenlenmeli ve bildirim ekinde saklanmalıdır.


    Kaynak: İSMMMO
    Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


    BİR CEVAP BIRAK

    Please enter your comment!
    Please enter your name here