Ana sayfa SGK Kısa Vadeli Sigorta Kollarında Dikkate Alınmayan Süreler Nelerdir?

  Kısa Vadeli Sigorta Kollarında Dikkate Alınmayan Süreler Nelerdir?

  2519
  0

  Kısa vadeli sigorta kolları bakımından;
  1- Herhangi bir sebeple silah altına alınan sigortalıların askerlikte geçen hizmet süreleri,
  2- Hükümlükle sonuçlanmayan tutuklulukta geçen süre,
  3- İş kazası, meslek hastalığı, hastalık ve analık sigortalarından geçici iş göremezlik ödeneği alan sigortalının iş göremediği süre,
  4- Sigortalının greve iştirak etmesi veya işveren lokavt yapması hallerinde geçen süre,
  18’inci maddede belirtilen çalışma sürelerine girmediği gibi, iş göremezliğin başladığı veya hastalığın anlaşıldığı yahut doğumun olduğu tarihten önceki bir yılın hesabında dikkate alınmaz.

  Kaynak: Sosyal Güvenlik Kurumu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here