Ana sayfa SGK Kısa çalışma ve nakdi ücretsiz iznini sonlandıran işverenler prim teşviki alabilmek için...

  Kısa çalışma ve nakdi ücretsiz iznini sonlandıran işverenler prim teşviki alabilmek için bir başvuru yapmalı mıdır?

  Kısa çalışma ve nakdi ücretsiz iznini sonlandıran işverenler prim teşviki alabilmek için bir başvuru yapmalı mı?

  153
  0

  Kısa çalışmadan veya ücretsiz izin desteğinden faydalanıp normal çalışma düzenine geçen işyerleri için 7252 sayılı kanun ile getirilen prim teşviki nasıl olacak asgari ücret teşviki gibi kendiliğinden mi olacak yoksa herhangi bir işlem yapacak mıyız?

  İŞKUR kısa çalışma veya nüd sonlandıranların sonlandırma dilekçeleri esas alınacaktır.

  SGK’nun 7252 ye ilişkin dilekçe talebi hakkında bir açıklaması bulunmamaktadır.

  Teşvik tutarı, işverenlerin SGK’ya ödeyeceği tüm primlerden mahsup edilmek suretiyle yararlandırılacaktır. Ancak usul ve esas henüz yayınlanmamıştır.

  Teşvikli olarak SGK’lı olan birisi daha sonra işyeri açıp bağ kurlu olursa teşvikli SGK’lı olmaya devam eder mi yoksa teşvik sona mı erer?

  Kişi 4a çalışmasını sonlandırıp 4b sigortalı olmuşsa teşvik sona erer.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here