Ana sayfa Çalışma Hayatı Kısa çalışma ve nakdi ücret desteğinde geçen süreler kıdem tazminatı hesabına dikkate...

  Kısa çalışma ve nakdi ücret desteğinde geçen süreler kıdem tazminatı hesabına dikkate alınır mı?

  89
  0

  Pandemi dolayısıyla kçö,nüd veya ücretsiz izinde olanların;

  • KÇÖ alanların kçö de geçen süreleri kıdem tazminatı ve yıllık izin süresine dahil edilir mi? 
  • 2-NÜD alanların nüd de geçen süreleri kıdem tazminatı ve yıllık izin süresine dahil edilir mi? 

  1.2.Bu sürelerde hizmet sözleşmesi askıda olmasına rağmen yargıtay hesaba katılması yönünde kararlar almıştır.Kısa çalışmalar 30 hazirana kadar uzadığı bilgisi geldi. Nakdi ücret desteği 17 mayısta bitti mi?

  17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 30 Haziran 2021 tarihine daha uzatıldıNakit ücret desteğinin kapsamının genişletilmesiyle ilgili tasarı kabul edilip işe giriş tarihi 17.04.2020 sonrası olan çalışanlar için Nakit Destek Başvurusu yapılması hakkında bir değişiklik ya da yasalaşma mevcut mudur?

  Konuya ilişkin açıklama İSMMMO web sayfamızda; 

  https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2531/Mevzuat-Dosya/04052021-7316-sayili-kanunla-bazi-sektorlere-verilen-prim-desteginin-usul-ve-esaslari.pdf  ulaşabilirsiniz.


  Kaynak: ismmmo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here