Ana sayfa Çalışma Hayatı Kısa çalışma ödeneğini sonlandıran bir firma tekrar kısa çalışma ödeneğine başvuru yapabilir...

  Kısa çalışma ödeneğini sonlandıran bir firma tekrar kısa çalışma ödeneğine başvuru yapabilir mi?

  91
  0

  KÇÖ ödemesi alan bir firma 30.06.2020 tarihi itibariyle normal mesaiye dönerek KÇÖ’yü durdurmuştu. Daha önce kçö alan personellerden biri eylül ayından itibaren tekrar KÇÖ talep edebilir mi? 

  İşkura oran excel tablosunu göndermeniz ve açıklayıcı bir dilekçe ile talepte bulunmanız yeterli olacaktır.

  Kısa çalışma ödeneğinden vazgeçilmesi durumunda verilecek devlet desteği hangi aydan başlayıp hangi aya kadar devam edecek? Kısa çalışmanın sona erdirilmesi nasıl yapılacak? 

  01.08.2020 de başlayıp takip eden üç ay için kullanılabilecektir. İşkur’a dilekçe ile kçö nün sonlandığının bildirilmesi gerekmektedir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here