Ana sayfa Çalışma Hayatı Kısa çalışma ödeneğinden yarı zamanlı faydalanan bir kişi yıllık ücretli izin kullanabilir...

  Kısa çalışma ödeneğinden yarı zamanlı faydalanan bir kişi yıllık ücretli izin kullanabilir mi?

  Kısa çalışma ödeneği alan yarı zamanlı çalışan yıllık ücretli izin kullanabilir mi?

  29
  0

  Bağ kur kaydı olmayan, vergi mükellefiyet kaydı olan, bir kişi, 4’a lı olarak hizmet aktı ile bir şirkette çalışmaktadır. Bu kişi kovid 19 nedeniyle kısa çalışma ödeneğinden ve covid19 ücretsiz izin desteğinden yaralanabilir mi?

  Ücretsiz izine ayrıldığı gün 4b devreye girecektir. Kısa çalışmadan yararlanır ama artık 4b li sigortalı olmuştur.

  Haftada 3 gün kısa çalışma ödeneği alan geri kalan 3 gün çalışması olan kişi 3 gün çalışmasında yapmak istemeyip yıllık izin olarak kullanmak istemektedir. Bu mümkün müdür?

  Kullanabilir. 27 kod ile bildirim yapılır. Yıllık ücretli izne ilişkin aphb bildirimi ve prim ödemesi yapılmalıdır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here