Ana sayfa Duyurular Kısa çalışma ödeneği Nisan, Mayıs ve Haziranı kapsayacak şekilde uzatıldı

Kısa çalışma ödeneği Nisan, Mayıs ve Haziranı kapsayacak şekilde uzatıldı

31
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa çalışma ödeneğinin Mart ayıyla birlikte sona ereceğini duyurmuştu. Kısa çalışma ödeneğinde son gün 31 Mart 2021 olarak belirlenmişti.

Ancak, Erdoğan, tüm sektörler için geçerli olmak üzere Nisan, Mayıs, Haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldıklarını açıkladı. Ayrıca, turizm sektöründe Mayısta sona erecek KDV indirimlerinin Haziran sonuna kadar devam edeceği bildirildi.


Kaynak: Muhasebenews
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here