Ana sayfa Çalışma Hayatı Kısa çalışma ödeneği biten firmalar İş-Kur’a bildirim yapmak zorunda mıdır?

Kısa çalışma ödeneği biten firmalar İş-Kur’a bildirim yapmak zorunda mıdır?

Kısa çalışma ödeneği biten firmalar İş-Kur’a bildirim yapacak mı?

44
0

01.04.2020- 30.06.2020 tarihlerinde kısa çalışma ödeneğine başvuru yapıldı. Nisan ayında 7 günlük SGK bildirimi yapıldıktan sonra mayıs ayı için 50-60 TL gibi rakamlar yatırıldı. İş-kura sorulduğunda işsizlik maaşı tamamlaması denildi. Mayıs ayı için hiç gün bildiriminde bulunmadık. Yaptığımız işlem doğru mudur?

Mayıs ayı için gün yapmış olduğunuz bildirim doğrudur.

24.03.2020-21.06.2020 tarihleri arası işçisini eve gönderip kısa çalışma ödeneğine başvurdu.

İşçiye maaş bağlandı 21.06.2020 tarihinde kısa çalışma ödeneğini bitiyor. Kçö iptali için dilekçe vermeli miyim? Verilecekse 22.06.2020 tarihinde mi vermeliyim?

KÇÖ başvuruşunda Bitişi ile ilgili bildiriminiz yapıldığı için ayrıca bir bildirim yapmanıza gerek bulunmamaktadır. APHB de kalan süreleri çalışma bildirimini yapmayı unutmayınız.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Kısa çalışma ödeneği alan bir personel rapor alırsa bildirimi nasıl yapılır?

Kısa çalışma ödeneği alan bir personel ücretsiz izin desteği kullanabilir mi?

Ücretsiz izin desteği ve kısa çalışma ödeneği alan firmalar personel alımı yapabilir mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here