Ana sayfa Çalışma Hayatı Kısa çalışma ödeneği başvurumuzu nasıl iptal edebiliriz?

Kısa çalışma ödeneği başvurumuzu nasıl iptal edebiliriz?

444
0

Kısa çalışma ödeneğine başvurduk ama daha sonuç çıkmadı. Firmamız da tam çalışmaya geçti. KÇÖ geriye dönük iptal edebilir miyiz?

Tarafınıza cevap gelmemesini dayanak olarak göstererek kısa çalışma ödeneğinden firmanızın yararlanmak istemediğine dair KÇÖ iptal dilekçesini iş kura iletmeniz yeterli olacaktır.

01/04/2020 tarihinde kısa çalışma ödeneğine başvuru yaptık. Personelimiz kısa çalışma ödeneği şartlarını tamamlanmadığından dolayı başvurumuz reddedildi. Nisan ayında cevap gelmediği için fiili çalışma devam etmiştir. Bildirgemizi nasıl beyan etmeliyiz?

İşyerinde fiili çalışma olmuşsa bunu bildirmenizde bir sıkıntı bulunmamaktadır.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here