Ana sayfa SGK Kısa çalışma ödeneği başvuru yaptığımız firmamıza ilave personel alımı yapabilir miyiz?

Kısa çalışma ödeneği başvuru yaptığımız firmamıza ilave personel alımı yapabilir miyiz?

21
0

Kısa çalışma ödeneğine başvurduğumuz iş yeri için yeni işçi girişi yapabilir miyiz? Kısa çalışma ödeneğine başvurudan dolayı teşviklerimiz bozulur mu?

İşe giriş yapabilirsiniz. Sigorta teşvikleri bozulmamaktadır.

Nakit ücret destek başvurusu yaptığımız firmalarımız için, kısa çalışma ödeneğindeki gibi ilk 7 gün yarın ücret uygulaması yapacak mıyız?

4857 Sayılı İş Kanunu 40. maddesinde “24 ve 25 inci maddelerin (III) numaralı bentlerinde gösterilen zorlayıcı sebepler dolayısıyla çalışamayan veya çalıştırılmayan işçiye bu bekleme süresi içinde bir haftaya kadar her gün için yarım ücret ödenir” hükümleri yer almaktadır. Eğer işyerinizde bu neden kullanılmışsa evet 7 gün yarım ücret uygulanmalıdır.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here