Ana sayfa Muhasebe Kısa çalışma ödeneği alınan günler kişi işten çıkartılırsa alacağı işsizlik maaşını etkiler...

Kısa çalışma ödeneği alınan günler kişi işten çıkartılırsa alacağı işsizlik maaşını etkiler mi?

15
0

Kısa çalışma ödeneği nedeniyle bildirilen eksik günler, kısa çalışma uygulaması sonrasında işten çıkarılan işçinin işsizlik maaşı alabilmesine engel oluşturur mu?

Kısa Çalışma ödeneği işsizlik sigortası fonundan karşılanmakta ve işçinin işten çıkarıldığı zaman alacağı işsizlik maaşını düşürmektedir.


65 Yaş üstü SMMM için de Geçici Vergi tahakkukunu onaylama tarihi 28 Mayıs mı yoksa diğer beyannameler gibi sokağa çıkma yasağının bittiği günden itibaren 15 gün içinde mi beyan edilecektir?

65 yaş üstü için beyanname onayı hangi tarih olursa olsun fark etmez. 28 Mayıs’a kadar

onaylayabileceği gibi sokağa çıkma yasağının sona erdiği tarihten 15 sonra da onaylanır ve aynı sürede ödenir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here