Ana sayfa Çalışma Hayatı Kısa çalışma ödeneği alan personelin aynı zamanda sağlık raporu kullanırsa SGK bildirimi...

  Kısa çalışma ödeneği alan personelin aynı zamanda sağlık raporu kullanırsa SGK bildirimi hangi kod ile yapılır?

  96
  0

  Çalışanlarımızdan biri 19/10/2020’de covid-19 tedavisi için özel bir hastaneye yattı. 10 gün yoğun bakımda 5 gün de normal odada olmak üzere 15 gun hastanede yatarak tedavi gordu. 16.gün taburcu oldu. Eve çıktığında 10 gün de evde dinlenmesi gerektiği söylendi. SGK ISVEREN sitesindeki raporundaki bilgiler şu şekildedir.

  Hastaneye yatış:19/10/2020

  Hastane çıkış:03/11/2020

  Rapor baslama:04/11/2020

  Rapor bitiş:10/11/2020  

  SGK Ekranındaki raporda bir de 19/10/2020 ile ????? tarihleri arasında çalışmamıştır deniyor. Ben burada raporu onaylarken tarihi olarak ne yazmam lazım?

  İşçinin e-işgöremezlik belgesi ile sgk e-iş göremezlik ekranı uyumludur. Bu iki veri üzerinden işlem yapınız.

  Aldığı istirahat raporu öncesi 10 gün kçö’den faydalanan personel, ay içerisinde 10 gün istirahat raporu almıştır. Rapor sonrası personelin e-devlet ekranı İŞKUR tarafından KÇÖ gün sayısı 7 gün olarak güncellenmiştir. Bugün sayılarına dayanılarak, personelin aylık bildirge eksik gün sayısı ne olmalıdır?

  27 kod ile kçö + rapor bildirim gün sayısı girilmelidir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here