Ana sayfa Çalışma Hayatı Kısa çalışma ödeneği alan personelimizi personel çıkarma yasağı kapsamında oluşacak cezaya katlanarak...

  Kısa çalışma ödeneği alan personelimizi personel çıkarma yasağı kapsamında oluşacak cezaya katlanarak işten çıkışını yapabilir miyiz?

  Bir çalışanı cezasına katlanarak işten çıkartırsa firmanın yararlandığı tüm teşvikler ve KÇÖ’ler iptal mı olur? Maktu ücret değil de gün hesabı ile çalışan personelin prim gününü nasıl hesaplayacağız?

  277
  0

  Nisan ve mayıs aylarında toplam 25 gün kullanılan KÇÖ personelimiz bulunmaktadır. Personel çıkartma yasağında bir adet personelimizi asgari ücret cezasına katlanarak çıkartmak istiyoruz. Önceki aylarda kullanılan TÜM FİRMA personellerinin mi KÇÖ ödemeleri geri alınır; yoksa sadece çıkarılmak istenen (çıkışı işverence yapılan 04 kod) 1 (bir) adet kişinin KÇÖ ödemesi mi geri alınır?

  Tüm KÇÖ’leriniz ve teşviklerin iptal olacaktır

  Gün hesabı çalışan personele (maktu ücret değil) 06/10/2020 akşamına kadar çalışıp 07/10/2020-31-10-2020 kovid ücretsiz izne çıkarılan personele kaç gün kovid ücretsiz girebilirim?

  25 gün

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here