Ana sayfa Çalışma Hayatı Kısa çalışma ödeneği alamayan personellerimizin SGK eksik gün bildirim kodu ne olmalıdır?

Kısa çalışma ödeneği alamayan personellerimizin SGK eksik gün bildirim kodu ne olmalıdır?

55
0

Kısa çalışma ödeneği alamayan personellerimiz için eksik gün kodu olarak hangi kodu girmemiz gerekiyor, işveren sitemine bu personelleri giriş yapmamız gerekiyor mu?

Eğer işçileriniz bu dönemde fiilen çalışmamışlarsa 10 genel hayatı etkileyen nedenler eksik gün kodu ile bildirim yapabilirsiniz.

Nisan ayında firmamızın tüm personelleri izinlidir. Muhtasar beyannamesini hazırlarken kişi sayısı belirtecek miyiz? Eğer belirteceksek 011/012 kodlara sıfır mı yazmak gerekiyor?

Çalışan yoksa ilgili alanlar boş bırakılır.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here