Ana sayfa Duyurular Kısa Çalışma Ödeneği 1 Ay Uzatıldı!

Kısa Çalışma Ödeneği 1 Ay Uzatıldı!

Kısa Çalışma Ödeneğinde yararlanma süresi uzatıldı? Uzatmadan Kimler yararlanabilir?,

118
0

KÇÖ (Kısa Çalışma Ödeneği) 1 Temmuz 2020 Tarihinden itibaren başlamak üzere 1 ay daha uzatıldı.

-Mevcutta KÇÖ’den yararlanan işletmelerin yeni bir başvuru yapmalarına gerek yok.

-Uzatmanın kapsamında: Daha önceki başvurudaki aynı süreler, aynı çalışanlar ve aynı şartların aşılmaması gerekiyor.

-Daha önce hiç başvurmamış veya önceki dönemlerde kısmi olarak yararlananlar 30 Haziran 2020 tarihine kadar (bu tarih dahil) başvuru yapabilecek.

-Daha önce hiç başvurmayanlardan şartları sağlayan işletmeler bugün (30 Haziran 2020) başvuru yapabilir.

-30 Haziran 2020 Tarihinde kısa çalışma ödeneği devam eden işletmelerin  (örneğin 15 Mayıs 2020’de KÇÖ’ye başlayanlar) 90 günlük süresinin bitiminden itibaren 1 ay daha ödenekten yararlanabileceklerdir.

-Covid-19 kapsamında yapılan KÇÖ’ler işsizlik parasından düşülmeyecek!


Kaynak: Resmi Gazete 30.6.2020
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here