Ana sayfa Vergi Kira stopajı indirimi hangi dönemleri kapsıyor?

  Kira stopajı indirimi hangi dönemleri kapsıyor?

  162
  0

  2813 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Kira Ödemelerinde Stopaj Oranının mal ve hakların kiralanması karşılığı yapılacak ödemelerde 31.07.2020 tarihi ile 31.12.2020 tarihleri arasında uygulanmak üzere stopaj oranı %20’den %10’a indirilmiştir. Bu durumda 31 Temmuz’dan itibaren dendiği için Temmuz ayı kirası için stopaj uygulaması nasıl olmalı?

  İş yeri kira ödemesi, 31/07/2020 tarihinden önce yapılmış ise stopaj %20 olarak hesaplanır. 31/07/2020 günü (Bu tarih dahil) ve sonraki tarihlerde yapılmış ise Stopaj %10 olarak hesaplanır.

  Maliyeden bayram hediyesi: KDV ve stopaj indirimi, ama kime?


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here