Ana sayfa Muhasebe Kira geliri beyannamesinde gerçek gider yöntemini seçersem tadilat faturalarını indirim konusu yapabilir...

Kira geliri beyannamesinde gerçek gider yöntemini seçersem tadilat faturalarını indirim konusu yapabilir miyim?

372
0

 Gerçek gider usulü ile ilgili mükellefim mesken kirası beyanı verecek. Gerçek gider yöntemini seçeceğim. Ancak gayrimenkulden 2018 Ocak ve mayıs ayında kira alınmış ve sonrasında herhangi bir kira geliri elde etmemiş. 2019 kiraya vermiş tadilat faturaları 2018 yılı 9-10-11-12 dönemine ait yani kira alınan döneme ait değil. Yıl içinde yapılan onarım masrafı olduğundan yazılabilir mi?

Yıl toplamında elde edilen kira bedelinden yıl içinde yapılan giderler indirilir. (gvk 74.md.)

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

Götürü gider yönetimini seçersem ne zaman gerçek gider yöntemini seçebilirim?

 

 

 

Gerçek gider olarak indirilebilecek harcamalar nasıl hesaplanır?

 

 

 

Kat mülkiyeti olmayan daire için GMSİ beyanında gerçek gider yöntemi seçilebilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here