Ana sayfa Vergi KDV ödemesi çıkan bir ayda düzeltme beyannamesi verip ödeme tutarını artırırsak tarafımıza...

KDV ödemesi çıkan bir ayda düzeltme beyannamesi verip ödeme tutarını artırırsak tarafımıza vergi ziya cezası düzenlenir mi?

603
0

Bir mükellefimizin 2019 Aralık ayındaki satış faturasını gözden kaçırdığımız için KDV beyannamesinde beyan etmedik. Aralık KDV beyanında ödeme çıktı ve ödedik. Bu fatura için düzeltmemi vermemiz gerekir. Düzeltirsek vergi ziya cezası tarafımıza düzenlenir mi?

Aralık/2019 için KDV düzeltme beyannamesi vererek özel onay siteminden onaylayarak gönderebilirsiniz.

Pişmanlık ile verilen düzeltme beyannamesinde ceza uygulanmaz. Sadece PİŞMANLIK zammı hesaplanır.

 

2019 Geç gelen faturaların tutarlarını 681 hesaba atmamız gerektiği söyleniyor. 2020 yılında 681 hesap 690 hesaba virmanlanarak gider olarak kullanılır mı? Yoksa KKEG olarak mı kullanılır?

681 Hesap elbette 2020 yılında 690 hesaba aktarılır. KKEG yazılmaz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here