Ana sayfa Muhasebe KDV mükellefiyeti olmayan sigorta acentesine düzenleyeceğim Serbest Meslek Makbuzunda KDV olacak mı?

KDV mükellefiyeti olmayan sigorta acentesine düzenleyeceğim Serbest Meslek Makbuzunda KDV olacak mı?

393
0

 

Sigorta acentesi müşterim (Ltd.Şti.) KDV den muaf olduğundan dolayı KDV beyan bildiriminde bulunmuyoruz. Muhasebe ücreti karşılığı keseceğim serbest meslek makbuzunda KDV tahakkuk ettirmeli miyim?

 

 

Sigorta acentesinin KDV mükellef olup olmaması önemli değildir. Sizin düzenleyeceğiniz SM.Makbuzun da KDV hesaplayacaksınız. KDV mükellefi olan sizsiniz.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Smmm’ler ticari faaliyetin yürütülmesi için vekâlet alabilirler mi?

 

Serbest meslek makbuzu 2019 Yılında e-makbuz olarak mı kesilecektir?

 

Avukat hukuk fakültesi öğrencilerine verdiği ders için keseceği s.m. makbuzunda stopaj hesaplayacak mı?

 

Kamu kurumlarınca bizden kesilen damga vergisini makbuzu olmadan gider yazabilir miyim?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here