Ana sayfa Muhasebe KDV istisnasından faydalanarak ticari faaliyetlerinde kullanılmak üzere alınan tekne bu kapsamdan çıkartıldığında...

KDV istisnasından faydalanarak ticari faaliyetlerinde kullanılmak üzere alınan tekne bu kapsamdan çıkartıldığında KDV ödenecek mi?

424
0

Şirketimiz 2010 senesinde KDV istisnasından faydalanarak bir Ticari Tekne İthal etti. Şimdi bu tekneyi yine şirketin üzerinde kayıtlı olmak şartıyla ticari niteliğinden çıkarmak istiyoruz. İthal ettiğimizde KDV istisnasından faydalandığımız bu tekneyi Ticari den çıkardığımızda, KDV yönünden bir yaptırımla karşılaşır mıyız?

Daha önce indirdiğiniz KDV’yi, KDV beyannamesinde beyan edeceksiniz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here