Ana sayfa Duyurular KDV Beyanname Verme Süresi Uzatıldı! – 24.11.2017

KDV Beyanname Verme Süresi Uzatıldı! – 24.11.2017

1235
0

24.11.2017 tarihinde gelir idaresi başkanlığı tarafından yayınlanan VERGİ USUL KANUNU SİRKÜLERİ 96 no’lu sirküleri ile;
2017-Ekim dönemine ait olup, 24.11.2017 tarihine kadar verilmesi gereken KDV beyannamelerinin gönderilme tarihi 27.11.2017-Pazartesi günü sonuna kadar uzatılmıştır.

Adı Geçen Sirkülerin metni aşağıdaki gibidir.
Giriş:
Bakanlığımıza iletilen talepler nedeniyle, Vergi Usul Kanununun mükerrer 28 inci maddesindeki yetkiye dayanılarak; 24 Kasım 2017 günü sonuna kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi beyannamelerinin verilme sürelerinin uzatılması bu sirkülerin konusunu oluşturmaktadır.
2. Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin Verilme Süresinin Uzatılması:
24 Kasım 2017 günü sonuna kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri 27 Kasım 2017 Pazartesi günü sonuna kadar uzatılmıştır.
Beyanname verme sürelerinin uzatılması ödeme süresini etkilemeyeceğinden, mükelleflerin beyan ettikleri vergileri kanuni süresinde (27 Kasım 2017, Pazartesi) ödeyecekleri tabiidir.

Duyurulur.
Gelir İdaresi Başkanlığı

Kaynak: www.gib.gov.tr

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here