Ana sayfa Basından Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi Yarın Bursa’da Başlıyor!!!

Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi Yarın Bursa’da Başlıyor!!!

869
0

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi PalandökenTESK- SGK işbirliği ile hayata geçirilen kayıtlı istihdamın desteklenmesi projesinin ilkinin yarın Bursa’da başlayacağını açıkladı.

Palandöken; projenin, sosyal güvenlik konusunda bilincin artırılması, denetimin etkin hale getirilmesi ve kayıt dışı istihdamla mücadelede yeni politikalar üretilmesi amacıyla rehberlik, denetim ve bilinçlendirme konularını içeren 14 ana faaliyetten oluştuğunu söyledi.

Projenin en önemli faaliyetlerinden birisinin de esnaf ve sanatkârın sosyal güvenlik hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirilmesi olduğunu açıklayan TESK Genel Başkanı, kayıt dışı işçi çalıştırmanın olumsuz sonuçları ve sosyal güvenlik teşvikleri konulu sunumlar yaparak bilinci artırmayı hedeflediklerini ifade etti. Konuyla ilgili ‘Esnaf Rehberinin’ dağıtılacağını, konferanslara tüm TESK mensuplarının yoğun ilgi göstermesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here