Ana sayfa Muhasebe Kat karşılığı inşaat yaptık. Arsa sahibine nasıl fatura düzenleyeceğiz?

Kat karşılığı inşaat yaptık. Arsa sahibine nasıl fatura düzenleyeceğiz?

919
0

Bir İnşaat Firmamız 01.12.2018 tarihi itibariyle kat karşılığı inşaatı tamamlamıştır. Toplam 10 daire olan inşaatın 4 dairesi arsa sahibinde teslim edilecektir. Örneğin 1.000.000 TL toplam maliyetimiz için arsa sahibinde nasıl fatura düzenlemeliyiz? Ayrıca kesilecek faturada sadece KDV mi gösterilmelidir?

 

Konu ile ilgili olarak oda yayını aşağıdaki linkde dir. http://archive.ismmmo.org.tr/docs/seminernotlar/28122013/28122013.pdf

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

On yıl önce şahıstan aldığımız arsaya yapacağımız inşaat için KDV ve Kurumlar vergisi istisnası var mıdır?

 

Arsa Karşılığı İnşaat İşlerinde KDV Uygulaması Nasıldır?

 

Bağış ve Yardım Amacıyla Yapılan İnşaatlar İçin Yüklenilen KDV İndirilebilir mi?

 

Konut Yapı Kooperatifine Yapılan İnşaat Taahhüt İşlerinde KDV Oranı Nedir?

 

İnşaat-taahhüt işi ile birlikte teslim edilecek beyaz eşyanın KDV oranı nedir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here