Ana sayfa Çalışma Hayatı Kasım ayında işe giren bir personeli ücretsiz izne çıkarmak istediğimizde ne yapmalıyız?

  Kasım ayında işe giren bir personeli ücretsiz izne çıkarmak istediğimizde ne yapmalıyız?

  90
  0
  Mükellefimiz 2020/11. ayda işe giren bir 1 işçisini ücretsiz izne ayırmak istiyor. Bunun için yapması gereken prosedür nedir?

  İşçi ile yazılı ve onaylı ücretsiz izin belgesi almak ve aphb de 21 koduyla bildirmeniz gerekmektedir.  08/01/2021 Tarihinde işe başlamış bir kişiyi işten çıkarmak istiyoruz. Yasak kapsamında personelin işten çıkışını nasıl yapabiliriz?

  Çıkış nedenine göre fesih yasağını da dikkate alarak çıkış yapmalısınız.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here