Ana sayfa Vergi Kasa dışındaki yabancı paralar hangi kurdan değerlenir?

  Kasa dışındaki yabancı paralar hangi kurdan değerlenir?

  47
  0

  İthalatta mal gelmeden önce ödenen döviz avansları hangi kur üzerinden kayıtlara alınmalıdır?

  Kasa dışındaki Yabancı paralar MB DÖVİZ ALIŞ KURUNDAN değerlenir.

  Türk Lirası ile düzenlediğimiz faturaların ödemesini bankaya havale ya da kasaya nakit döviz olarak tahsil ediyoruz. Bankaya ve kasaya tahsil edilen dövizler hangi kur üzerinden kayıtlara alınmalıdır?

  Kasa da bulunan veya kasadan işlem yapılan Dövizler MB Efektif alış kuru ile diğer TÜM dövizli işlemler (Bankalar dahil) MB Döviz alış kuru ile değerlenir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here