Ana sayfa Muhasebe Karavanda Serbest Meslek Faaliyetini Yapabilir miyim?

Karavanda Serbest Meslek Faaliyetini Yapabilir miyim?

126
0

Bir karavan aldığımda GİB mükellefiyet açılışı yaparsa sizde büro tescil belgesi verir misiniz? Sonuçta malum nedenlerden dolayı dairemi alamadım alabilecek işte bulamadım. Karavan alacağım paralarının boşa gitmemesi için soruyorum.

Karavanda mesleki faaliyet sürdürülemez. Karavan iş yeri tanımına uymaz. Büro tescil belgesi verilmez. İş yeri tanımı VUK 156. maddesinde aşağıdaki gibi tanımlanmıştır. İş Yeri Madde 156 Ticari, sınai, zirai ve mesleki faaliyette iş yeri; mağaza, yazıhane, idarehane, muayenehane, imalathane şube, depo, otel, kahvehane, eğlence ve spor yerleri, tarla, bağ, bahçe, çiftlik, hayvancılık tesisleri, dalyan ve voli mahalleri, madenler, taş ocakları, inşaat şantiyeleri, vapur büfeleri gibi ticari, sınai, zirai veya mesleki bir faaliyetin icrasına tahsis edilen veya bu faaliyetlerde kullanılan yerdir.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here