Ana sayfa Muhasebe Kar amacı olmayan vakfın yevmiye ve yönetim kurulu karar defterinin kapanış tasdikini...

Kar amacı olmayan vakfın yevmiye ve yönetim kurulu karar defterinin kapanış tasdikini yaptırmamız gerekiyor mu?

136
0
Kar amacı olmayan vakfın yevmiye ve yönetim kurulu karar defterinin kapanış tasdikini yaptırmamız gerekiyor mu?

Ben kar amacı taşımayan vergiden muaf bir vakfın mali müşaviriyim bu durumda ticaret kanunu kapsamında da olmadığımız için her halükarda yevmiye ve yönetim kurulu karar defterinin kapanış tasdikini yaptırmamız gerekir mi?

Kanunen defterlerin açılış ve kapanış tasdiklerinin aranıyor olduğu bilinmektedir.
Sonradan sorunların yaşanmaması gayesi ile yapılmasında fayda olacağı değerlendirilmektedir. Odamızın web sayfasında geçmişte defterlerin tasdikine ilişkin bilgilendirmeleri olduğu bilinmektedir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Müdürler Kurulu karar defteri boşsa kapanış tasdiki yapılır mı?

Kooperatiflerin kapanış tasdikini yaptırması zorunlu olduğu kanuni defterleri hangileridir?

Kapanış tasdiki ne zaman yapılır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here