Ana sayfa Muhasebe Kapanışını yaptığım bilanço usulüne tabi işletmemi tekrar faaliyete geçirirsem işletme defteri tutabilir...

Kapanışını yaptığım bilanço usulüne tabi işletmemi tekrar faaliyete geçirirsem işletme defteri tutabilir miyim?

330
0

2012 yılında bilanço hesabına göre defter tutan şahıs şirketimin kapanışını yaptım. 2019 Şubat ayı itibariyle tekrar aynı şahıs vergi mükellefi olmak istediğinden açılış işlemlerini işletme defteri olarak yapabilir miyiz?

 

Aynı işin yeniden açılması halinde bilanço esasına göre defter tutulur.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İşyerimi kapatıp bir yıl sonra tekrar açtım. Geçmiş yıl zararını indirebilir miyim?

 

 

 

Sezonluk ticari faaliyette her yıl açılış ve kapanış yapılacak mıdır?

 

 

 

E-Defter mükellefiyken kapanış yaptım. Aynı yıl içinde yeniden açılış yaptım. E-Defter kullanmak zorunda mıyım?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here