Ana sayfa Muhasebe Kapanışını yapacağımız şubemizin stoklarımız için fatura kesmek zorunda mıyız?

Kapanışını yapacağımız şubemizin stoklarımız için fatura kesmek zorunda mıyız?

464
0

Şirketimizin 3 mağazası bulunmaktadır. İkisinin iştigal konusu bir ve diğerinin ki farklıdır. Bu farklı stok konusu olan mağazamızı kapatıyoruz . İşlemlere başladık. Mağazaya kayıtlı stok için kime fatura kesmeliyiz ve muhasebe kayıtları nasıl olmalıdır?

 

Satılmayan malın fatura düzenlenmez. Stoklarda yer almaya devam eder. Mal satılırsa fatura düzenlenir.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Gayrimenkul satışında KDV matrahı ne olacaktır?

 

Gayrimenkul satış kazancını hesaplarken alış bedelini bugüne nasıl getireceğiz?

 

İşyeri olarak yapılan gayrimenkul satışlarında KDV oranı 31.12.2018 tarihine kadar % kaç uygulanacaktır?

 

 

Ortalama Döviz Kuru Programı

 

Gayrimenkul Satış Bedelinin Yarısının Satıştan Önce Avans Olarak Alınması Halinde Kurumlar Vergisi İstisnasından Faydalanabilir mi?

 

YEVMİYE MADDESİ

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here