Ana sayfa Muhasebe Kapalı faturaların muhasebe kaydı nasıl olmalıdır?

  Kapalı faturaların muhasebe kaydı nasıl olmalıdır?

  1225
  0

  120 hesapta bakiyesi bulunan bir müşteri, bedeli peşin ödenmiş olan kapalı bir fatura düzenledi. Bu durumda muhasebe kaydı nasıl olmalı?

  Vergi hukukunda açık kapalı fatura kavramı olmaz. Nakit tahsilatlar 100, Banka tahsilatları 102, sonradan tahsil edilecek alacaklar için 120 hesap kullanılır.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


   

  BENZER İÇERİKLER

  İnternet üzerinde reklam ve aracık hizmeti sağlayan x şirketi yurt dışından aldığı reklam ve hizmet faturaları için vergi tevkifatı hesaplayacak mıdır?

   

   

   

  2018 yılına ait faturayı kayıtlarımıza alabilir miyiz? KDV, geçici vergi beyannamelerinde düzeltme yapmamız gerekir mi?

   

   

   

  Teknopark bölgesinde faaliyet gösteren firma projesi bitmeden proje ile ilgili fatura düzenleyebilir mi?

   

   

   

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here