Ana sayfa Vergi Şahıs firması olan bir kişi şahsi eşyalarının taşınması için sevk irsaliyesi mi...

Şahıs firması olan bir kişi şahsi eşyalarının taşınması için sevk irsaliyesi mi düzenlemelidir?

K2 belgesi olan bir şahıs firması ticari olmayan kendi eşyasını başka bir şehir nakil edecek bu nakil işleminde sevk irsaliyesi düzenlemesi gerekiyor mu?

450
0

K2 belgesi olan bir şahıs firması ticari olmayan kendi eşyasını başka bir şehir nakil edecek bu nakil işleminde sevk irsaliyesi düzenlemesi gerekiyor mu?

Sevk irsaliyesi; ticari malların bir yerden bir yere sevk edilmesi halinde satıcı mükellef tarafından düzenlenen belgedir. Nakliye firmaları sevk irsaliyesi değil taşıma irsaliyesi düzenler.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here