Ana sayfa Dünya Japonya’da işsiz kişilerin sayısı 10 bin azalarak 1,66 milyon oldu

Japonya’da işsiz kişilerin sayısı 10 bin azalarak 1,66 milyon oldu

587
0

Japonya’da işsiz kişilerin sayısı 10 bin azalarak 1,66 milyon oldu

Trade Economics’in yayınladığı verilere göre, Japonya’daki işsizlik oranı Ekim 2019’da %2,4 oranında sabit kaldı ve Ekim ayında sanayi üretimi ve ihracatındaki sert düşüşlere rağmen pazar beklentilerini karşıladı. İş-başvuru oranı, 1,56’lık piyasa beklentilerinin biraz üzerinde seyrederek 1,57 olarak değişmeden kaldı.

Ekim ayında işsiz kişi sayısı bir önceki aya göre 10 bin azalarak 1,66 milyona düşerken, istihdam 280 bin artarak 67,58 milyona çıktı. İşgücü 270 bin artarak 69,24 milyona, çalışmayı bırakanların sayısı 250 bin azalarak 41,55 milyona geriledi.

Mevsimsellikten arındırılmış işgücüne katılma oranı, Ekim 2018’de %62,0’lik orana kıyasla Ekim 2019’da %62,6 oldu. Bir yıl önceki işsizlik oranı %2.4’tü.


Kaynak: Trade Economics / Link: https://tradingeconomics.com/japan/unemployment-rate
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here