Ana sayfa Ülkeler Japonya’da Düşük Enflasyon

Japonya’da Düşük Enflasyon

824
0

Japonya, dünyanda üretimin en güçlü olduğu ülkeler arasında. Ekonomisinde uzun süredir devam eden durgunluğun sebebi ülkedeki üretimin vatandaş tarafından az tüketilmesi.

Japonya Merkez Bankası, gelir gider dengesini kurup enflasyonu artırmak için uzun zamandır genişlemeci para politikası uygulayıp faizleri düşük seviyede tutuyor.

Yılın son toplantısında BOJ Başkanı Kuroda, fiyat istikrarını sağlamak için daha vakit var açıklamasını yaptı. 25 yılın en düşük seviyesindeki işsizlik oranı ve istihdam rakamlarının tam istihdama çok yaklaştığını ifade etti.

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here