Ana sayfa Dünya İzlanda’da üretici fiyat endeksi Ekim ve Kasım 2019 arasında %1,1 azaldı

İzlanda’da üretici fiyat endeksi Ekim ve Kasım 2019 arasında %1,1 azaldı

145
0

İzlanda’da üretici fiyat endeksi Ekim ve Kasım 2019 arasında %1,1 azaldı

İzlanda İstatistik Kurumu’nun yayınladığı verilere göre, İzlanda’da üretici fiyat endeksi (ÜFE) Ekim ve Kasım 2019 arasında %1,1 oranında azaldı. Diğer imalat sanayi fiyatları %0,8 arttı. Aynı dönemde gıda fiyatları %0,6, deniz ürünleri fiyatları %1,1 ve enerjiye dayalı sanayi ürünleri fiyatları %2,7 düştü.

Üretici fiyat endeksi, Kasım 2018’den Kasım 2019’a kadar %3,3 oranında azaldı. Deniz ürünleri fiyatları %6,6 arttı, diğer imalat sanayi fiyatları %3,1 ve gıda fiyatları %1,7 arttı. Aynı dönemde enerjiye dayalı sanayi ürünleri fiyatları ise %15,9 azaldı.

İhraç edilen ürünler bir yılda %5,6 azalırken, yurt içinde satılan ürünler %0,8 arttı.


Kaynak: İzlanda İstatistik Kurumu / Link: https://www.statice.is/publications/news-archive/prices/producer-price-index-in-november-2019/
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here