Ana sayfa Vergi İthalatta ürünlerin dışındaki naylon ambalaj malzemeleri gekap beyannamesi kapsamında mıdır?

  İthalatta ürünlerin dışındaki naylon ambalaj malzemeleri gekap beyannamesi kapsamında mıdır?

  Naylon Ambalaj için GEKAP verilecek mi?

  82
  0

  Naylon Ambalaj için GEKAP verilecek 

  Firmamız ithalatını yapmış olduğu top halindeki kumaşların toptan satışını gerçekleştirmektedir. Kumaşlar konteynerde ruloya sarılı ve kirlenmemesi için naylon top poşetine konulmuş halde ithal edilmektedir. Bu durumda firma Gekap beyannamesi vermek zorunda mıdır?

  Ambalaj için kullanılan naylon poşet için Gekap beyannamesi verilmesi gerekir.

  Plastik bardak ve çatal için GEKAP verilecek

  Kahveler plastik bardak vs. kullanmasa da gekap yönetmeliğinde lokantalar ve kafeler zorunluluk kapsamında olsa da gene de beyan vermek zorunda mıdır?

  Plastik bardak ve çatal tabak gekap kapsamındadır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here