Ana sayfa Haberler İtalyan ekonomisi için sıfır büyüme tahmini

İtalyan ekonomisi için sıfır büyüme tahmini

325
0

İtalyan Sanayiciler Konfederasyonu, İtalyan ekonomisine yönelik 2019 büyüme tahminini açıkladı.

Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre İtalyan ekonomisinin 2019’da yüzde sıfır büyüme göstermesi bekleniyor.

Söz konusu tahminin gerekçesi olarak ise Hükümet tahvillerinden sağlanan gelirin yükselmesi ve iş dünyasına yönelik güvenin azalması belirtildi.

Federasyon geçen Ekim ayında yaptığı açıklamada ülke ekonomisinin yüzde 9 oranında büyüme göstereceği tahmininde bulunmuştu.

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here