Ana sayfa Haberler İtalya’da yatırım yapmak isteyen işletmelere vergi teşvikleri

İtalya’da yatırım yapmak isteyen işletmelere vergi teşvikleri

242
0

İtalya’da yatırım yapmak isteyen işletmelere vergi teşvikleri

İtalya Gelir İdaresi’nin yayınladığı bilgilere göre, İtalya’da yatırım yapmak isteyen şirketler ve kişisel girişimler, kurumsal özsermaye için izin, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde vergi kredisi, patent düzenlemesi, süper ve hiper amortisman ve KDV gruplaması gibi çeşitli vergi muafiyetinden faydalanabilirler. Ayrıca, 2017 mali yılından itibaren, %27,5’ten %24’e düşürülen İtalya kurumlar vergisi oranından da yararlanabilirler.

Bunlara ek olarak, işletmeler yeni yatırımlara ilişkin peşin vergi, genel vergi mükellefi avans düzenlemesi, işletmeler için peşin vergi anlaşmaları ve kooperatif uyum programı için İtalya Gelir İdaresi’nin düzenlemelerine güvenebilirler.

İtalyan Yasası ayrıca, bireyler için yeni ikamet düzenlemesi gibi beşeri sermayeyi çekmek amacıyla vergi teşvikleri sunmaktadır.

Detaylı bilgi için https://www.agenziaentrate.gov.it/portale/web/english/nse/invest-in-italy (İngilizce) adresini ziyaret edebilirsiniz.


Kaynak: İtalya Gelir İdaresi / Link: https://www.agenziaentrate.gov.it/portale/web/english/nse/invest-in-italy
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here