Ana sayfa Dünya İtalya’da ortalama büyüme oranı 2019 yılı için %0,2 oldu

İtalya’da ortalama büyüme oranı 2019 yılı için %0,2 oldu

218
0

İtalya’da ortalama büyüme oranı 2019 yılı için %0,2 oldu

İtalya Ulusal İstatistik Kurumu’nun (ISTAT) yayınladığı verilere göre, İtalya’da 2019’un son döneminde, genel ekonomik yavaşlama ve yüksek belirsizlik ile karakterize edilen uluslararası görünümde Euro bölgesinin ekonomisi net bir şekilde yavaşladı. 2019 için ortalama büyüme oranı %0,2’dir.

İstihdam Aralık ayında marjinal bir düşüş kaydetmesine rağmen, işgücü piyasası iyi durumda. Tüketici fiyatları ile ilgili olarak, Euro bölgesi açığı hem ortalama endeks hem de çekirdek bileşen için negatif olarak kalmıştır.

Ocak ayında, tüm bileşenlere yayılan iyileşme ile tüketici güveni arttı.

2019 yılının dördüncü çeyreğinde mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) zincirleme hacim ölçüsü bir önceki çeyreğe göre %0,3 oranında azalarak bir önceki yılın aynı çeyreğine göre değişmeden kalmıştır. 2020 yılı için yıllık değişim GSYH oranı %-0,2’ye eşittir.


Kaynak: İtalya Ulusal İstatistik Kurumu (ISTAT) / Link: https://www.istat.it/it/files//2020/02/Monthly-Report_January2020.pdf
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here