Ana sayfa Muhasebe İsviçre’deki şirketten Türkiye’de aldığımız hizmet çalışmaları için düzenleyeceğimiz gider pusulasında stopaj olacak...

İsviçre’deki şirketten Türkiye’de aldığımız hizmet çalışmaları için düzenleyeceğimiz gider pusulasında stopaj olacak mıdır?

346
0
İsviçre’deki şirketten Türkiye’de aldığımız hizmet çalışmaları için düzenleyeceğimiz gider pusulasında stopaj olacak mıdır?

İsviçre’den bir şirketten bilimsel çalışma hizmeti aldık. Hizmetten Türkiye’den faydalandığımız için KDV 2 hesaplayacağız. Ancak stopaj konusunda ne yapmamız gerekiyor?

GV stopajı yapılır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Facebook üzerinden vermiş olduğumuz reklama ilişkin gelen faturada stopaj hesaplayacak mıyım?

Amerika’dan aldığımız servis hizmet bedeli faturasında KDV ve stopaj uygulaması nedir?

Site yönetimleri avukatlık makbuzu stopaj kesintisi ve çalışanlarının ücret stopaj kesintisini site adına vergi dairesi şifresi alarak kendileri beyanname bildiriminde bulunabilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here