Ana sayfa SGK İşverenin farklı bir şubesine nakil olan BES sisteminden daha önce çıkan personeller...

  İşverenin farklı bir şubesine nakil olan BES sisteminden daha önce çıkan personeller tekrar BES sistemine dâhil olmalı mıdır?

  Yabancı uyruklu çalışanlarda BES Kesintisi zorunlu mudur?

  173
  0

  Bes sisteminden çıkan çalışanları aynı işverenin başka bir şubesine nakledildiğinde tekrar bes sistemine dahil olması gerekir mi?

  Aynı işverene ait bağlı şube de yeniden başlatılmayacaktır.

  Yabancı uyruklu çalışanlarda BES Kesintisi zorunlu mudur?

  Yabancı uyruklu çalışanlar zorunlu BES kapsamında değildirler.

  Zorunlu BES kapsamına girecek olan çalışanların, Türk vatandaşı veya 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 28 inci maddesi uyarınca izin almak suretiyle vatandaşlıktan çıkmış (mavi kart-pembe kart sahipleri) olmaları gerekmektedir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here