Ana sayfa Çalışma Hayatı İşveren İşçiyi İhbar Süresine Uymaksızın İşten Çıkardığında İşçinin Talep Edebileceği Bir Hak...

İşveren İşçiyi İhbar Süresine Uymaksızın İşten Çıkardığında İşçinin Talep Edebileceği Bir Hak Var mıdır?

1933
0

İşverenin işçiyi işten çıkarması eğer İş Kanununu 25’inci maddesindeki “İşverenin Haklı Nedenle Derhal Fesih Hakkı” kısmındaki sayılan haklı nedenlerden birine dayanmıyor ise, işçiye ihbar öneline ilişkin ücret kadar ihbar tazminatı ödemek zorundadır.

_______________________________________________________________________

Kaynak: İş Kanunu
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER


İhbar Tazminatı Nedir? Neye Göre Hesaplanır?

İhbar Tazminatı

İşverene Haber Vermeden İşten Ayrılırsanız, İşvereniniz Sizden İhbar Tazminatı Talep Edebilir mi?

İş Akdinin Son Bulması Halinde Önceden Ödenen İhbar Tazminatı, İşçinin Diğer Alacaklarına Mahsup Edilebilir mi?

İstifa Eden İşçi İhbar Tazminatı Alabilir mi?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here