Ana sayfa Çalışma Hayatı İşveren 1 Yılını Doldurmayan Sigortalıyı Askerlik Dönüşü İşe Almak Zorunda Mıdır?

  İşveren 1 Yılını Doldurmayan Sigortalıyı Askerlik Dönüşü İşe Almak Zorunda Mıdır?

  133
  0

  7 aydır çalışan birini askerlik nedeniyle çıkışını alacak. Kişi tekrar dönmek isteyip işveren almazsa süreç nasıl olur? Bir de 7 ay çalışan birinin izin hakkı olur mu?

  İşyerinde bir yıllık çalışma süreci sonunda yılık ücretli izne hak kazanmaktadır. İşveren işyerindeki işlerde boşluk yok ise işçiyi tekrar işe almak zorunda değildir.


  Askerlik borçlanması tutarı ücret bordrosundaki gelir vergisi matrahından nasıl düşülebilir?

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here