Ana sayfa Çalışma Hayatı İşsizlik Sigortasına Başvurularda Düşüş!!!

  İşsizlik Sigortasına Başvurularda Düşüş!!!

  982
  0

  İstihdamın bu yılık ilk 9 ayında %39 artması nedeniyle İşsizlik Sigortası Fonu’na başvurular %12,7 azaldı.

  İSTİHDAM ARTTI, İŞSİZLİK FONUNA BAŞVURULAR AZALDI.
  Ocak-Eylül arasında işsizlik fonuna başvuranların sayısı, istihdamın bir önceki yılın aynı dönemine göre %39 artmasından dolayı 978 bin 69 olurken fona başvuralar %12,7 azaldı.

  İŞKUR’DAN 791 BİN KİŞİYE İŞ.
  Aynı dönemde İŞKUR 791 bin kişiyi işe yerleştirdi.

  İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR.
  İŞKUR yıl başında başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında istihdamın korunması ve artırılması, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesi, işsizliğin azaltılması ve özel politika gerektiren grupların iş gücü piyasasına kazandırılmasını amaçlayan faaliyetler yürütüyor.

  İŞE YERLEŞENLERİN SAYISI 2016’YA GÖRE %39 ARTTI.
  Kurum tarafından bu yılın ilk 9 ayında işe yerleştirilenlerin sayısı 2016 yılının aynı dönemine göre, %39 artarak 791 bin 542 kişi oldu.

  EN ÇOK ERKEKLER İSTİHDAM EDİLDİ.
  İşe yerleştirilenlerin 534 bini erkek, 257 bini ise kadınlardan oluştu.

  HİZMET SEKTÖRÜNE İSTİHDAM FAZLA.
  İşe yerleştirmeler en çok hizmet, imalat ve toptan-perakende sektörlerine oldu.

  İŞSİZLİK FONUNA BAŞVURANLARIN SAYISI 2016’YA GÖRE %12 DÜŞTÜ.
  İstihdamda yaşanan bu artış, İşsizlik Sigortası Fonu’na başvuruları da etkiledi. Geçen yılın dokuz aylık döneminde 1 milyon 120 bin 378 olan İşsizlik Sigortası Fonu’na başvuru sayısı, bu yılın aynı döneminde 978 bin 68’e düştü. Fona başvurulardaki düşüş %12,7’yi buldu.

  Kaynak: Türkiye İstatistik Kurumu  İŞKUR

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here