Ana sayfa Muhasebe İşletme kayıtlarında görünen demirbaşı kayıtlardan nasıl çıkartabiliriz?

İşletme kayıtlarında görünen demirbaşı kayıtlardan nasıl çıkartabiliriz?

İşletme kayıtlarında görünen demirbaşı kayıtlardan nasıl çıkartabiliriz?

353
0

Şahıs firması çalıştığı ofisi satın aldı. 5 ay sonra başka bir yere taşınmak zorunda kaldı. Şimdi satın aldığı ofisi demirbaşından çıkarmak istiyoruz. Bunun için ne tür yol izlenmeli?

Bahsettiğiniz gayrimenkul işletmeye (aktife) kayıtlı ise % 18 oranın KDV hesaplayarak fatura düzenlenir alım ve satım arasındaki fark ticari kazanç olur. Giderleşen amortisman payları satış karının hesaplamasında dikkate alınır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here