Ana sayfa Muhasebe İşletme defterine tabi olan mükellefler Gekap beyannamesi bildirimlerini Defter Beyan sistemi üzerinden...

  İşletme defterine tabi olan mükellefler Gekap beyannamesi bildirimlerini Defter Beyan sistemi üzerinden mi yapacaktır?

  Gekap kapsamında aydınlatma aksamı veya armatür üretimi nasıl beyan edilir?

  87
  0

  Aydınlatma aksamı veya armatür üretimi için ithal edip, ihracat ve yurt içinde satışını gerçekleştirmekteyiz. İlgili ürünleri türüne göre metre, kg, adet olarak ithal edilmektedir.

  Gekap kapsamında aşağıdaki ürünleri nasıl beyan etmemiz gerektiği hakkında görüşünüzü rica ederiz?

  Gekap beyannamesi düzenleme kılavuzunu ve beyanname formatının inceleyiniz. http://www.ambalaj.org.tr/files/GEKAP%20beyanname%20kilavuzu.pdf

  İşletme defteri olanlar için poşet beyannamesini defter beyandan vermek zorunlu mudur? E- beyannameden de verilebilir mi?

  İşletme defteri tutanlar GEKAP beyannamesini Defter beyan sisteminden vereceklerdir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here