Ana sayfa Çalışma Hayatı İşin sone ermesi nedeniyle işten çıkartılan personel işsizlik maaşı alabilir mi?

  İşin sone ermesi nedeniyle işten çıkartılan personel işsizlik maaşı alabilir mi?

  Sözleşmesi sona eren çalışan işten çıkartma yasağı kapsamında mıdır?

  131
  0

  Deneme süresindeki işçi işten çıkartma yasağı kapsamında mıdır? 

  Pandemi nedeniyle işçileri işten çıkarma yasağı var. Haziran 2020’de deneme süreli 2 aylık iş sözleşmesi yaparak işe alınan kişide bu yasağa tabii midir?

  1 kod Deneme süreli iş sözleşmesinin işverence feshi yasak kapsamındadır.

  Sözleşmesi sona eren çalışan işten çıkartma yasağı kapsamında mıdır?

  Belirli süreli iş sözleşmesinin sona ermesi durumunda, diğer şartlar tamamsa, sürenin sona ermesi nedeniyle İşten çıkartılan kişiye İşsizlik maaşı ödeniyor mu?

  İşçi 18 kod işin sonlanması nedeni ile çıkış yapılması halinde işsizlik ödeneği alır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here