Ana sayfa SGK İşe giriş bildirimini yapmadığımız personelin 30 gün içinde geriye dönük olarak işe...

  İşe giriş bildirimini yapmadığımız personelin 30 gün içinde geriye dönük olarak işe girişini yaptığımızda indirimli İPC’den yararlanabilir miyiz?

  114
  0

  İşe giriş bildirgelerinin verilmediği 2 personelin işe girişlerini bugün 29.09.2020’de geriye dönük 01.09.2020 olarak verdiğimizde İşe giriş bildirgesinin 30 günlük süre içinde vermiş sayılırız mı? İndirimli İPC’den yararlanabiliriz mi?

  İşe giriş bildirgesinin yasal süresi geçtikten sonra ilgililerce kendiliğinden 30 gün içinde verilmesi halinde aylık asgari ücretin dörtte biri tutarında idari para cezası uygulanır.

  Sigortalı ay içinde istirahat raporu almıştır. İstirahatli olduğu dönemde eksik gün bildirimi hem fiili hizmet zammından hem de istirahatlı olduğu için eksik gün bildirim koduna birden fazla seçeneğini mi işaretlemeliyiz?

  12 birden fazla eksik gün nedeni seçilmelidir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here