Ana sayfa Vergi İş yerlerinde kullanılan elektrikli cihazların tamir hizmetlerinde KDV oranı indirildi mi?

  İş yerlerinde kullanılan elektrikli cihazların tamir hizmetlerinde KDV oranı indirildi mi?

  İş yerlerinde kullanılan elektrikli cihazların tamir hizmetlerinde KDV oranı indirildi mi?

  53
  0

  Yolcu taşıma hizmetlerinden tevkifatlı oranların KDV indirimi hesabı

  Yeni çıkan KDV oranlarındaki değişiklikte yolcu taşıma hizmetinin oranı 18’den 8’e düşürüldü. Peki bu işletmelerde uygulanan 614 (5/10) tevkifat nasıl uygulanacaktır?

  %8 orana 5/10 tevkifat uygulanacak.

  İş yerlerinde kullanılan elektrikli cihazların tamirindeki KDV oranı %18 uygulanmaya devam ediyor.  

  Yeni yayınlanan KDV değişikliğinde “Evde kullanılan elektrikli cihazların (buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, klima vb.) bakım ve onarımı (malzemeler hariç),’ 18’den 8’e düşürüldü. Peki işyerlerine yapılan klima hizmetlerinde de oran %8 mi uygulanmalıdır?

  İş yerinde kullanılan aynı cihazların tamir bakımı için uygulanacak KDV oranı %18 olarak uygulanmaya devam edilecektir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here