Ana sayfa Çalışma Hayatı İş yerinin kapanması nedeniyle işten çıkış yapabilir miyiz?

  İş yerinin kapanması nedeniyle işten çıkış yapabilir miyiz?

  İş yerinin kapanması nedeniyle işten çıkış yapılabilir mi?

  138
  0

  Limited şirketimiz bu ay kapama kararı aldı ve bu ay içinde tasfiye işlemleri başlatılacak. İşten çıkarma yasağı var. 3 çalışanımız var. Bu durumda işçilerin çıkışını hangi kodla ne zaman yapabiliriz?

  18 İşin sona ermesi şeklinde işten çıkışlar yapılabilir.

  Kısa çalışma ödeneği bir ay daha uzadı. Temmuz ayında gönderdiğimiz gibi ağustos ayı için de kısa çalışama ödeneğinden yaralanacak çalışanlar için İŞKUR’a oran excelini mail gönderecek miyiz?

  Evet. İŞKUR talep ile bu ödemeleri yapabilmektedir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here