Ana sayfa Muhasebe İş yerine ait aidat makbuzlarını gider olarak kayıt edebilir miyiz?

  İş yerine ait aidat makbuzlarını gider olarak kayıt edebilir miyiz?

  Apartman gider makbuzu ile ödenen tutarlar gider yazılır mı?

  48
  0

  Apartman veya iş merkezi tarafından düzenlenen aidat ısınma ve su giderlerinden oluşan makbuzları (ödemeleri bankadan yapılmaktadır.) muhasebe kayıtlarımıza gider olarak kaydedebilir miyiz?

  İş yerinin bulunduğu yer için ısınma ve diğer giderler kayıtlara “Gider” olarak alınır.

  Bir prodüksiyon şirketi kurduk şirket sahibi ses sanatçısı.

  Ocak başlarında ve çeşitli firmaların davetlerinde konser veriyor. Gerçek kişi firma olsaydı makbuz düzenleyip kdv yi 18 olarak uyguluyacaktık. Şirket altında hizmet veriyor?

  % 18 KDV uygulanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here